Golf Federasyonu Hakkında Bilgi

Ülkemizde hizmet veren ilk golf kulübü 1895 yılında İstanbul Golf Kulübü olarak bilinmektedir. Bundan sonra 1990 yılında İstanbul’da Klassis Golf Kulübü ve Kemer Golf Kulübü kurulmuştur. Golf sporu günümüzde Antalya Belek bölgesinde hızla yaygınlaşan golf alanları ile gelişmeye devam etmektedir.  Faaliyetlerine hala devam eden golf federasyonu hakkında bilgi ise ilk olarak kulübün 1996 yılında kurulduğu yönündedir.

Golf Federasyonu İletisim

Golf Federasyonu İletisim

Türkiye Golf Federasyonu Ne Zaman Kuruldu?

Türkiye Golf Federasyonu 1996 yılında Gençlik ev Spor Bakanlığı kararı ile kuruldu. Bu kuruluşta Raif Bilir katkıları oldukça büyüktür. Federasyon başkanlığı 24.01. 2001 yılına kadar Raif Bilir tarafından yapıldı. Bu tarihten sonra ise başkanlık koltuğuna Ahmet Ağaoğlu oturdu.  Genç ve dinamik bir federasyon olan Türkiye golf federasyonu, gelişmiş bir vizyona sahiptir. Ayrıca golf federasyonu hakkında bilgi almak isteyen herkes ilk olarak bu kurumun genç ve dinamik ekibi ile karşılaşır. Hedefleri çok net şekilde ortada olan federasyon, 1996 yılından bu yana faaliyetlerini yoğun şekilde devam ettirmektedir.

Azimli çalışmaları Türkiye Golf Federasyonunu bugün uluslar arası ve ulusal çapta tanınmış bir kurum haline getirdi. Bu alanlarda oldukça büyük aşamalar kaydeden kurum, 2005 yılından bu yana özerklik statüsünde yer almaktadır.  Kurum tarafından yapılan son faaliyetler ile ilgili bilgiler faaliyet raporları ile ulaşılabilir halde bulunur. Türk Hava Yolları ( thy.com ) , Piabet ( tr.piagiris.com ) ve Spor Toto ( sportoto.gov.tr ) gibi büyük firma ve kurumlar federasyon sponsorluğunu da yapmaktadır.

Vizyon olarak golf federasyonu hakkında bilgi almak isteyenler için kurum internet sitesinden vizyon ve misyonlarını yayınlamaktadır.  Kurumun en önemli vizyonlarından birisi ülkede golf sporunu yaygın hale getirmektir. Ülke genelinde bu spora katılımı artırmaktır. Ayrıca uluslar arası organizasyonlarda başarılı şekilde var olmak da kurumun en önemli vizyonları arasında sayılır.  Spor olarak golfun ülkede dengeli bir şekilde yayılmasını da vizyonları arasında bulunduran kurum, yeni projeler de üretmektedir.  Ülkemizde yapılan bu sporun dünya çapında başarılar elde etmesini de isteyen kurum buna yönelik hedefler belirlemiştir. Nitelikli kadrosu ile saygın bir yeri bulunan Türkiye Golf Federasyonu, yenilikçi yaklaşımları ile de pek çok alanda yenilik sağlamaktadır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir